Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Zátěžový test nabíjecího hubu pro elektromobily

Zátěžový test nabíjecího hubu pro elektromobily
Dne 14.9.2020 se bude realizovat zátěžový test nabíjecího hubu pro elektromobily ve Vestci u Prahy, kde je vybudována pilotní instalace kombinující fotovoltaickou elektrárnu, velkokapacitní bateriové úložiště a rychlonabíjecí stanice pro elektromobily.

Toto zařízení je unikátní možností plně ostrovního provozu bez nutnosti trvalého připojení k distribuční sítí. Pracovníci laboratoře inteligentních sítí Centra ENET se tohoto projektu účastnili od prvotních návrhu celkové koncepce, přes specifikaci hlavních komponent, až po část realizace, kdy byl na půdě Centra ENET navržen, realizován a následně na místě instalován komplexní monitorovací systém. Tento systém umožňuje kontinuální sledování provozních stavů pilotní instalace od měření a archivace elektrických veličin, včetně kvalitativních parametrů sítě, až po veličiny meteorologické. Tímto je možné komplexní vyhodnocení provozu, ale také účinností, v rámci střední Evropy, unikátní instalace obnovitelných zdrojů, technologií pro akumulaci elektrické energie a vysoce výkonných nabíjecích stanic pro elektromobily. Vyhodnocení pilotního provozu bylo opět svěřeno pracovníkům Laboratoře inteligentních sítí Centra ENET, kteří budou v následujících letech provoz zařízení monitorovat a vyhodnocovat.

Zátěžový test je organizován ve spolupráci s VUT v Brně, ČEZ, a.s. a společností Renault Česká republika, a.s., kdy Renault poskytne 12 elektromobilů Renault ZOE, které přijedou z jednotlivých dealerství z celé republiky, všechny trasy budou monitorovány z hlediska jejich výškových profilů a spotřeb jednotlivých elektromobilů. Na místě potom budou jednotlivé elektromobily připojeny k nabíjecí stanici a budou nabíjeny energií z velkokapacitního bateriového úložiště. Odběry jednotlivých nabíjecích stanic budou průběžně měřeny a následně podrobeny analýzám. Souběžné nabíjení 6 vozidel ze 3 nabíjecích stanic nebylo doposud v České republice testováno. Stejně tak budou v průběhu zaznamenány přechodné děje při přechodu z ostrovního provozu celého systému na paralelní provoz s distribuční soustavou.

Součástí akce bude workshop zaměřený na problematiku vlivu elektromobility na distribuční soustavu.

 

 

 

Vloženo: 7. 9. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět