Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na monitorovací systém bateriových soustav vyvinutý centrem ENET se podařilo uzavřít licenci

Na monitorovací systém bateriových soustav vyvinutý centrem ENET se podařilo uzavřít licenci
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava je velkým tahounem v oblasti spolupráce s firmami. Mezi její úspěchy nově patří také inovativní monitorovací systém bateriových soustav vyvinutý centrem ENET, který našel své uplatnění v praxi.

Základním úkolem zařízení je nepřetržité monitorování stavu bateriového systému. Současné konkurenční přístroje k takovému monitorování jsou převážně určeny na měření napětí a proudů. Inovativní technologie vyvinutá na VŠB-TUO pracuje na odlišném principu.  

Pomocí infračervené kamery umí změřit teplotu baterie bezkontaktně a speciální software zajistí, aby vždy upozornil uživatele na možnou poruchu systému. Zařízení má tak oproti konkurenci spoustu výhod, mezi které patří také nízká cenová hladina, krátká doba implementace a instalace za plného provozu záložního systému. Uživatel tak nemusí přerušovat jeho provoz, jako je tomu při použití současně dostupných zařízení nezbytné.  

Díky své atraktivitě a vysokému potenciálu využití se podařilo uzavřít licenční smlouvu a najít tak pro nový monitorovací systém praktické uplatnění v průmyslu. 

Vloženo: 16. 4. 2020
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9700 - Centrum podpory inovací
Zpět