Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

V cenách Wernera von Siemense uspělo i Centrum ENET. 

Druhé místo v kategorii zvl. ocenění Absolventská práce, jejímž tématem byla chytrá infrastruktura a energetika, získal Ing. Martin Kosinka z Centra ENET. Jeho práce se týkala řídicího systému pro systémy V2H (Vehicle to Home). 

Cirkulární ekonomikou k energetické a materiálové efektivitě

Centrum ENET - VŠB TUO prostřednictvím spolupráce s průmyslem pracuje na konsolidaci a rozšíření svých projektů.

Řešíme, co s plasty!

Pyrolýzní jednotka prof. Mišáka na VŠB - TUO. Vložíš plast, vypadnou 3 druhy paliva. Umí vyrobit i vodík a využít všechno přebytečné teplo. Tihle kluci jsou machři. (Tweet Filip Černý)

CENET - Centrum energetického využití netradičních zdrojů energie 

Centrum ENET disponuje unikátním laboratorním zázemím v čele s fundovanými odborníky pracujících na vývoji bezpečné a spolehlivé energetické platformy zajišťující energetickou soběstačnost a surovinovou nezávislost regionu popř. státu s efektivním využitím odpadového hospodářství, maximálního podílu lokálních obnovitelných zdrojů a podporou akumulačních prostředků s řízením toku energie s využitím sofistikovaných metod umělé inteligence v maximálním souladu s energetickou koncepcí státu resp. EU a s podporou technologií Průmyslu 4.0.

Centrum ENET se zaměřuje též na priority uvedené v programu Horizont 2020 a připravuje projekty v rámci výzev orientované na nové technologie obnovitelných zdrojů i akumulace energie, Smart Grids a Smart Cities.